Komentované dobové módní přehlídky

Naše přehlídky jsou obvykle v délce cca 20 – 25 min. Na přání klienta jsme schopni aktuálně přizpůsobit zaměření a složení přehlídky i její délku. Například na plesy zařazujeme více druhů večerních toalet nebo k oslavě výročí připravíme model odpovídající žádanému roku apod.

„Elegance a styl první republiky“ (1918-1939)

Přehlídka představuje „zlatou“ éru tzv. první republiky. Chcete vědět, jak se v této době oblékaly nejen hvězdy stříbrného plátna? Jak přísná byla etiketa odívání? Na přehlídce předvádíme modely zhotovené přesně podle dobových střihů a módních katalogů, ale také originály z naší soukromé sbírky, včetně klobouků, kabelek a dalších doplňků. Součástí přehlídky jsou rovněž dobové účesy a líčení. Můžete se těšit nejen na běžné denní a odpolední oděvy, ale také na velké plesové toalety!

„Od šněrovačky k minisukni“ (1880-1970)

Přehlídka začíná v období tzv. turnýry („honzík“) období okolo roku 1880. Předvádíme prostřednictvím typických dobových modelů, jak radikálně se změnilo odívání během poměrně krátkého časového úseku. Od upjaté šněrovačky přes meziválečné uvolnění k  „new look“ siluetě padesátých let až do počátku 70. let 20. století k ultra mini.

„Šaty s vůní benzínu“ (1898-1939)

Přehlídka je zaměřená na oděvy související s automobily a motocykly od doby, kdy Karl Benz sestrojil svoji legendární tříkolku až po dobu v předvečer druhé světové války.

„Československá socialistická móda versus móda světová“ (1950 – 1970)

„Vstříc světlým zítřkům“ kráčel znárodněný textilní průmysl v 50. letech 20. století v ČSSR. Heslem tehdejšího módního průmyslu byl praktický a účelný oděv pro pracujícího soudruha či soudružku. A jak to ve stejné době vypadalo na západě? Na přehlídce můžete srovnat kvalitu oděvů, materiály a střihy, protože většina oděvů, které během této přehlídky uvidíte, jsou originály z naší soukromé sbírky.

 „100 let sportovní módy“ (1860 – 1960)

Přehlídka se právě připravuje.